مسیر – جهت نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم

مسیر – جهت: نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم خانواده بازیگران بازیگر خانواده اورژانس

گت بلاگز اخبار اجتماعی معافیت معلولان و بیماران خاص از پیش‌پرداخت یک میلیون تومانی طرح ترافیک

مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: معلولان و بیماران خاص نباید جهت ورود به محدوده طرح ترافیک یک میلیون تومان پرداخت کنن

معافیت معلولان و بیماران خاص از پیش‌پرداخت یک میلیون تومانی طرح ترافیک

معافیت معلولان و بیماران خاص از پیش پرداخت یک میلیون تومانی طرح ترافیک

عبارات مهم : میلیون

مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: معلولان و بیماران خاص نباید جهت ورود به محدوده طرح ترافیک یک میلیون تومان پرداخت کنند.

به گزارش ایلنا ، بنابر مطلبی که در این خبرگزاری با عنوان “اعتراض معلولان به نحوه پرداخت عوارض طرح ترافیک” مورخ ۱۶ فروردین منتشر شد؛ شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در ابلاغیه ای افراد دارای معلولیت را موظف کرده هست؛ جهت دریافت مجوز ورود به طرح ترافیک حساب شهروندی خود را یک میلیون تومان شارژ کنند . شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به این گزارش، مسئله مورد اعتراض را رد کرد و ابلاغیه مذکور را فقط بی دقتی در ارسال نامه عنوان کرد.

علی پیرحسینلو، مشاور اجتماعی معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، در گفت وگو با خبرنگار ایلنا ضمن رد ضرورت واریز یک میلیون تومانی به حساب شهروندی به وسیله معلولان جهت ورود به طرح ترافیک گفت: در طرح ترافیک تازه که امسال اجرا می شود، جهت افراد دارای معلولیت تسهیلات خاص ای در نظر گرفته شده است است.

معافیت معلولان و بیماران خاص از پیش‌پرداخت یک میلیون تومانی طرح ترافیک

وی ادامه داد: در مصوبات سال 96 و قبل تر، امتیاز قانونی خاص ای جهت خودروی پلاک ژ یا همان پلاک ویلچر در نظر گرفته نشده بود، ولی امسال شهرداری در مصوبه شورای شهر، بندی را گنجاند که بر اساس آن وسایل نقلیه با پلاک ویلچر قانونا از پرداخت عوارض جهت ورود به طرح ترافیک معاف هستند. علاوه بر اینها، جهت خودروهای پلاک شخصی معلولان و بیماران خاص هم سهمیه ای با تخفیف ۹۰ درصد در نظر گرفته شده است است و هزینه یک روز تردد آنها بسته به ساعات تردد (اوج یا غیراوج) و داشتن یا نداشتن معاینه فنی برتر، از ۱۳۴۴ تومان تا ۳۶۰۰ تومان متغیر است.

پیرحسینلو با اشاره به مصوبه شورای شهر در رابطه با طرح ترافیک بیماران خاص و افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی، ادامه داد: جهت بقیه افرادی که مجوزهای سالیانه به آن ها تعلق می گیرد، حداقل شارژ اولیه به میزان یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است هست، ولی بر اساس پیگیری های انجام شده، افراد دارای معلولیت و بیماری های خاص جهت ورود به طرح نیازی به پرداخت این مبلغ ندارند و حداقل مبلغی که باید در حساب شهروندی آن ها باشد، در حد هزینه یک روز است.

مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: معلولان و بیماران خاص نباید جهت ورود به محدوده طرح ترافیک یک میلیون تومان پرداخت کنن

وی با تاکید بر اینکه معلولان و بیماران خاص دغدغه ای بابت این یک میلیون تومان نداشته باشند، افزود: اساسا شیوه پرداخت طرح ترافیک در سال ۹۷ به نحوی است که خرید یکجای طرح در ابتدای سال وجود ندارد، بلکه عوارض ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک بر حسب نحوه تردد به طور روزانه از حساب شهروندی کسر می شود.

پیرحسینلو در رابطه با ابلاغیه ای که به انجمن ندای معلولان کشور عزیزمان ایران ارسال شده است و از آن ها خواسته یک میلیون تومان به حساب شهروندی واریز کنند تا بتوانند از طرح استفاده کنند، نیز گفت: به طور کلی در سال ۱۳۹۷ دو دسته مجوز طرح ترافیک وجود دارد؛ مجوز سالیانه و مجوز روزانه. کسانی که متقاضی مجوز سالیانه هستند و پیش از این سهمیه دریافت می کردند، باید یک میلیون تومان در حساب شهروندی ارزش پول باشد که به تدریج و با توجه به میزان مصرف از اعتبار آنها کسر می شود، ولی این مشمول بر افراد دارای معلولیت و بیماران خاص نمی شود.

مشاور معاون شهردار همچنین در خصوص افرادی که با اخذ مجوز روزانه وارد محدوده طرح ترافیک می شوند، گفت: این افراد هم نیاز به شارژ ابتدایی یک میلیون تومانی ندارند و فقط کافی است هر بار پیش از آنکه وارد محدوده طرح شوند، به اندازه مصرف خود در حسابشان پول داشته باشند، ولی توصیه مهم این است که همه شهروندان صاحب ماشین قبل از نخستین ورود باید در وب سایت به نشانی my.tehran.ir عضویت کنند.

معافیت معلولان و بیماران خاص از پیش‌پرداخت یک میلیون تومانی طرح ترافیک

واژه های کلیدی: میلیون | ترافیک | شهرداری | معلولیت | طرح ترافیک | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz