مسیر – جهت نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم

مسیر – جهت: نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم خانواده بازیگران بازیگر خانواده اورژانس

گت بلاگز اخبار بین الملل استقرار سیستم دفاع موشکی در ژاپن نقض معاهده INF است/ تحرکات را تحت نظر داریم ، روسیه

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: ما بار دیگر از مقامات ژاپنی می‌خواهیم که این مساله را در نظر بگیرند که آیا نقض معاهده INF (پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد)

استقرار سیستم دفاع موشکی در ژاپن نقض معاهده INF است/ تحرکات را تحت نظر داریم ، روسیه

روسیه: استقرار سیستم دفاع موشکی در ژاپن نقض معاهده INF است/ تحرکات را تحت نظر داریم

عبارات مهم : روسیه

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: ما بار دیگر از مقامات ژاپنی می خواهیم که این مساله را در نظر بگیرند که آیا نقض معاهده INF (پیمان منع موشک های هسته ای میان برد) به نفع آنها است یا نه.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه برنامه استقرار سیستم دفاع موشکی در ژاپن را زیر نظر دارد و اعتقاد است که این برنامه تنها اهداف دفاعی ندارد.

استقرار سیستم دفاع موشکی در ژاپن نقض معاهده INF است/ تحرکات را تحت نظر داریم ، روسیه

به گفته او مسکو بیانیه ای را از طرف وزارت خارجه ژاپن دریافت کرده است که براساس آن اعلام شده است که سیستم های دفاع موشکی که قرار است در این کشور مستقر شود، به وسیله توکیو کنترل شده است و تهدیدی جهت روسیه و دیگر کشورهای همسایه نیست.

ریابکوف اضافه کرد: همه می دانند که ژاپن در سازمانی عضو است که بخش آسیایی سیستم دفاع موشکی جهانی آمریکا هست. در سال 2006 آمریکا و ژاپن یک توافق بین دولتی راجع به همکاری در حوزه دفاع موشکی امضا کردند. براساس این قرارداد این کشورها راجع به بروزترین نسل سیستم های ضد موشکی کار می کنند. این بدان معناست که این سیستم ها از نظر عملیاتی و تکنیکی شبیه سیستم های آمریکایی است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: ما بار دیگر از مقامات ژاپنی می‌خواهیم که این مساله را در نظر بگیرند که آیا نقض معاهده INF (پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد)

وی ادامه داد: حقیقت این است که سیستم های مشابهی اکنون در نزدیکی مرزهای شرقی روسیه مستقر می شوند که این به معنای اوضاع تازه جهت ماست. ارتش ما باید در این باره برنامه ریزی کند. ما بار دیگر از مقامات ژاپن می خواهیم که به این مساله فکر کنند که آیا نقض معاهده INF به نفع آنهاست یا نه.

ریابکوف افزود: سیستم های دفاع موشکی مورد استفاده در ژاپن شبیه سیستم های ضد موشکی میان برد و دوربرد است که به وسیله آمریکا در پایگاه های نظامی در رومانی و لهستان مستقر می شود. در 19 دسامبر دولت ژاپن تصمیم گرفت که دو سیستم دفاع موشکی خود را به شمال و جنوب غربی کشور ارسال کند. این کشور اعلام کرده است که این اقدام را جهت تامین امنیت علیه موشک های احتمالی کره شمالی انجام داده است.

واژه های کلیدی: روسیه | سیستم | آمریکا | برنامه | آمریکایی | وزارت خارجه | برنامه ریزی | وزیر امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz