مسیر – جهت نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم

مسیر – جهت: نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم خانواده بازیگران بازیگر خانواده اورژانس

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تمامی زنان بازداشت شده است در تجمع برابر وزارت کار آزاد شدند / میرزایی نیکو

یک عضو فراکسیون حقوق شهروندی مجلس از برگزاری جلسه هیات رییسه این فراکسیون با معاون امنیتی وزارت کشور خبر داد و گفت که در این جلسه راجع به پرسشها متفاوت ازجمله ا

تمامی زنان بازداشت شده است در تجمع برابر وزارت کار آزاد شدند / میرزایی نیکو

میرزایی نیکو: تمامی زنان بازداشت شده است در تجمع برابر وزارت کار آزاد شدند

عبارات مهم : اعتراض

یک عضو فراکسیون حقوق شهروندی مجلس از برگزاری جلسه هیات رییسه این فراکسیون با معاون امنیتی وزارت کشور خبر داد و گفت که در این جلسه راجع به پرسشها متفاوت ازجمله اعتراض های دی ماه، درگیری دراویش، بازداشت دانشجویان و تجمع روز در برابر وزارت کشور از بعد حقوق شهروندی مذاکره کردیم.

قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به برگزاری جلسه اعضای فراکسیون حقوق شهروندی با معاون امنیتی وزارت کشور که در محل این وزارتخانه برگزار شد، اعلام کرد: به نظر می رسید، در رابطه با پرسشها و مشکلاتی که بعد از ۱۰ دی ماه شروع شده است و از جمله مسائلی که در پی درجریان های مربوط به دراویش، همچنین دستگیری بعضی دانشجویان و در ادامه نیز مربوط به تجمع روز زن در برابر وزارت کار که منجر به بازداشت تعدادی از شهروندان شد، باید هماهنگی هایی با بخش های متفاوت داشته باشیم.

تمامی زنان بازداشت شده است در تجمع برابر وزارت کار آزاد شدند / میرزایی نیکو

وی افزود: در روزهای گذشته مذاکراتی با حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات داشتیم که در این رابطه دستورهایی جهت پیگیری بعضی موارد صادر شد و همچنین گفت وگوهایی با آقای رحیمی معاونت پارلمانی قوه قضاییه داشتیم و پیرو این مذاکرات، امروز هم باتوجه به این که آقای رحمانی فضلی وزیر کشور در یک سفر کاری بود، با آقای ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور تشکیل جلسه دادیم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در تشریح بعضی پرسشها مطرح شده است در این جلسه اعلام کرد: نمایندگان در این جلسه نگرانی ها و مشکلاتی که راجع به پرسشها متفاوت داشتند، مطرح کردند و عمده مباحث این بود که آیا در جریان یک اعتراض و بازداشت تعدادی از شهروندان، جهت همه بازداشت شدگان تشکیل پرونده داده می شود. درواقع تاکید داشتیم باید بحث اعتراض را با تخلف و اتهام جدا کنیم و درصورتی که شهروندی اعتراض داشت، اجازه دهیم از حق شهروندی خود در این رابطه استفاده کند.

یک عضو فراکسیون حقوق شهروندی مجلس از برگزاری جلسه هیات رییسه این فراکسیون با معاون امنیتی وزارت کشور خبر داد و گفت که در این جلسه راجع به پرسشها متفاوت ازجمله ا

این عضو فراکسیون حقوق شهروندی با اشاره به بعضی توضیحات معاون امنیتی وزارت کشور گفت: آقای ذوالفقاری تاکید داشت که متاسفانه هنوز بعضی نگاه ها، نگاه امنیتی هست، همچنین در بعضی پرسشها مسئله قانونی داریم و در بعضی پرسشها اختیارات شورای عالی امنیت ملی به قرارگاه ها تفویض شده است است.

او اضافه کرد: به گفته معاون امنیتی وزارت کشور باید در بحث حقوق شهروندی دو طرفه نگاه کنیم و علاوه بر حق متهمان، حق مردم را نیز درنظر داشته باشیم. همچنین تاکید داشتند که در بعضی مواقع بدخواهان و دشمن های از این اعتراض ها سوءاستفاده می کنند و همچنین گفتند که میزان جرم و جنایت نیز به علت پرسشها اقتصادی در کشور ارتقا یافته است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس در ادامه به بعضی کارها موثر وزارت کشور در مدت اخیر از قول معاون امنیتی وزارت کشور اشاره کرد و یادآور شد: به گفته آقای ذوالفقاری در این مدت اخیر تمامی زنان بازداشت شده است برابر وزارت کار آزاد شدند. همچنین بعضی دیگر از کارها وزارت کشور در این زمینه نیز تشریح شد و درمجموع توضیحاتی قانع کننده و قابل تقدیر ارائه شد.

تمامی زنان بازداشت شده است در تجمع برابر وزارت کار آزاد شدند / میرزایی نیکو

میرزایی نیکو در جمع بندی سخنانش خاطرنشان کرد: به طورکلی خروجی این جلسه ۳ مسئله بود که بر این اساس، اولاً قرار شد ارتباط و هماهنگی زیاد بهتر بین نیروها وجود داشته باشد، ثانیاً ارتباط مجلس با وزارت کشور زیاد باشد و سوم این که اگر پرسشها قانونی وجود دارد، بتوانیم نسبت به حل این پرسشها در مجلس اقدام کنیم.

واژه های کلیدی: اعتراض | بازداشت | وزارت کار | وزارت کشور | حقوق شهروندی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz