مسیر – جهت نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم

مسیر – جهت: نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم خانواده بازیگران بازیگر خانواده اورژانس

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی علت وجود حفره در جمجمه کشف شد , بازسازی چهرۀ انسان کرومانیون

دانشمندان موفق شدند ۱۵۰ سال بعد از کشف اسکلت یک انسان کرومانیون (Cro-Magnon) مربوط به ۲۸ هزار سال قبل از میلاد مسیح، با بازسازی صورت او به دلایل علمی وجود حفره‌

علت وجود حفره در جمجمه کشف شد , بازسازی چهرۀ انسان کرومانیون

بازسازی چهرۀ انسان کرومانیون؛ علت وجود حفره در جمجمه کشف شد

عبارات مهم : اسکلت

دانشمندان موفق شدند ۱۵۰ سال بعد از کشف اسکلت یک انسان کرومانیون (Cro-Magnon) مربوط به ۲۸ هزار سال قبل از میلاد مسیح، با بازسازی صورت او به دلایل علمی وجود حفره ای روی استخوان جمجمه اش پی ببرند.

به گزارش گزینش به نقل از یورونیوز، این اسکلت که معرّف یک انسان هموساپین «Homo sapiens» یا انسان مدرن هست، در سال ۱۸۶۸ میلادی در یک پناهگاه سنگی در جنوب غرب فرانسه کشف و سپس در موزۀ انسان در پاریس نگهداری شد.

در محل پیشانی و در قسمت راست جمجمۀ این اسکلت که گمان می رود متعلق به مردی چهل ساله باشد، ضایعه ای حلقه ای شکل به اندازۀ ۳۷ در ۲۷ میلیمتر دیده می شد. وجود این ضایعه جهت تیم های تحقیق موضوعی شگفت انگیز محسوب می شد و کسی قادر به توضیح آن نبود.

علت وجود حفره در جمجمه کشف شد , بازسازی چهرۀ انسان کرومانیون

دربارۀ علت وجود این حفره فرضیات متعددی مطرح شده است بود از جمله تغییرات احتمالی در استخوان بعد از فوت به علت نوع خاک، ابتلای این مرد در وقت زنده بودن به نرمی استخوان، مبتلا شدن به اکتینومیکوز، مبتلا شدن به هيستوسيتوز سلول لانگرهانس استخوان جمجمه و درنهایت افتادن تدریجی قطره های آب در غار روی جمجمه که به مرور وقت باعث ایجاد حفره ایی در آن شده است است.

این جمجمه بعد از سال های طولانی بار دیگر به مناسبت سالگرد کشف آن مورد بررسی قرار داده شد تا علت ایجاد چنین آسیبی در پیشانی مشخص گردد. به این ترتیب آخر دکتر فیلیپ شارلیه، آسیب شناس و متخصص پزشکی قانونی در فرانسه به همراه تیم پژوهش خود موفق شد چهرۀ این مرد را به کمک فناوری های نوین پزشکی از جمله اسکن های پیشرفته بازسازی کند.

دانشمندان موفق شدند ۱۵۰ سال بعد از کشف اسکلت یک انسان کرومانیون (Cro-Magnon) مربوط به ۲۸ هزار سال قبل از میلاد مسیح، با بازسازی صورت او به دلایل علمی وجود حفره‌

با بازسازی صورت او مشخص شد که این مرد کرومانیون به علت یک بیماری ژنتیکی از یک ضایعۀ پوستی زحمت می برده است و نه بیماری استخوانی. در واقع تمام صورت او از ندول هایی پر شده است بود که پیامد مبتلا شدن به بیماری رکلینگ هاوزن «Recklinghausen» بوده هست؛ بیماری ای که باعث می شود تومورهایی در زیر پوست و در مسیر اعصاب محیطی بوجود آید.

مشابه تومورهای پیشانی، در فک اوج و پايين و در کانال داخلی گوش چپ این مرد نیز دیده شد.

دانشمندان در غار محل کشف این اسکلت، در مجموع ۵ اسکلت کشف کرده اند که گمان می رود دو اسکلت متعلق به کودکان و سه اسکالت متعلق به بزرگسالان باشد. آنها می گویند علیرغم مبتلا شدن به این بیماری، این مرد از جامعه طرد نشده بود بلکه در غار با دیگران و در کنار دیگر اعضای جامعه دفن شده است بود.

علت وجود حفره در جمجمه کشف شد , بازسازی چهرۀ انسان کرومانیون

واژه های کلیدی: اسکلت | جمجمه | پیشانی | بیماری | پیشانی | بازسازی | استخوان | مبتلا شدن | نرمی استخوان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz