مسیر – جهت نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم

مسیر – جهت: نیروهای اورژانس مهران مدیری مراسم ختم خانواده بازیگران بازیگر خانواده اورژانس

گت بلاگز اخبار گوناگون مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

ایالات متحده آمریکا ممکن است از نظر تکنولوژی پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا باشند، ولی شگفت انگیزترین مکان‌های طبیعی را دارند که نه تنها چشم انداز آن را قشنگ می‌کنند

مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

عبارات مهم : استخر

ایالات متحده آمریکا ممکن است از نظر تکنولوژی پیشرفته ترین کشورهای دنیا باشند، ولی شگفت انگیزترین مکان های طبیعی را دارند که نه تنها چشم انداز آن را قشنگ می کنند بلکه با قشنگی و موجودیت جادویی خود ذهن انسان را نیز گیج می کنند.

آمریکا کشور توسعه یافته ای است که دائما در حال رشد است و با سرعت زیادی به پیشرفت خود ادامه می دهد که آن را عالی ترین ملت دنیا تا کنون کرده هست. ایالات متحده آمریکا ممکن است از نظر تکنولوژی پیشرفته ترین کشورهای دنیا باشند، ولی شگفت انگیزترین مکان های طبیعی را دارند که نه تنها چشم انداز آن را قشنگ می کنند بلکه با قشنگی و موجودیت جادویی خود ذهن انسان را نیز گیج می کنند. خوشبختانه آمریکا توانسته به کسانی که عاشق و تشنه قشنگی محیط زیست هستند مناظر جذابی ارائه دهد که نفس را در سینه ارزش حبس می کند. بسیاری از افراد باور نمی کنند که این صحنه های الهام بخش هنوز در آمریکا وجود دارند و هزاران نفر را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کنند. این مکان ها نه تنها به خاطر قشنگی بلکه به خاطر ایستادگیشان در گذر وقت جالب هستند؛ حالا بیایید نگاهی به این مکان های شگفت انگیز داشته باشیم که حس خوش حالی و لذت را در بازدیدکنندگان خود برمی انگیزند.

درای تورتوگاس (Dry Tortugas) در فلوریدا

مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

اولین اروپایی ها در سال ۱۵۳۱ از درای تورتوگاس دیدن کردند. آن ها به خاطر ۱۷۰ لاکپشتی که به آنجا بردند ابن نام را بر آن نهادند. این پارک ۲۶۰۰۰ هکتاری از هفت جزیره کوچک تشکیل شده است که دسترسی به آن ها تنها با قایق یا هواپیماهای دریایی ممکن هست. این پارک به علت قلعه جفرسون و هفت جزیره اش مشهور است و یکی از مقاصد محبوب توریستی به شمار می رود. فعالیت هایی مثل غواصی، پیک نیک، تماشای پرندگان، کمپینگ، ماهیگیری و قایق سواری در این پارک ملی انجام می شود. آب آبی کریستالی، صخره های مرجانی و حیات دریایی آن واقعا ارزش دیدن دارند.

آب فشان فلای (Fly Geyser) در نوادا

این آبفشان در سال ۱۹۶۴ به طور ناگهانی هنگام بررسی منابع انرژی زمین گرمایی به وجود آمد. گودال عمیقی از صخره های داغ، منبع زیاد کردن دمای آب آن هستند. این یک چشمه زمین گرمایی مصنوعی کوچک هست. آب آن ها دائما از زمین می جوشد و به ۱.۵ متر در هوا می پاشد و سپس وارد ۳۰۰ استخر مجزا می شود که ۳۰ هکتار وسعت دارند. این چشمه مشمول بر موادمعدنی و جلبک های ترموفیلیک است که علت رنگ های قشنگ و باشکوه آن هستند.

ایالات متحده آمریکا ممکن است از نظر تکنولوژی پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا باشند، ولی شگفت انگیزترین مکان‌های طبیعی را دارند که نه تنها چشم انداز آن را قشنگ می‌کنند

پارک ملی گلیشر (Glacier National Park) در مونتانا

پارک ملی گلیشر یک فضای ۴۱۰۰۰ هکتاری را در کوه های راکی مونتانا اشغال می کند. این پارک در سال ۱۹۱۰ تاسیس شده است هست. این بهشت زمینی منظره ای از قله های یخی و دره هایی که به سمت مرز کانادا می روند را به شما ارائه می دهد. پارک ملی گلیشر ۱۱۲۶ کیلومتر مسیر کوه پیمایی به شما ارائه می دهد که یکی از آن ها به یک دریاچه فوق العاده زیبای پنهان می رسد. فعالیت هایی مثل کوه پیمایی، پیاده روی، دوچرخه سواری و کمپینگ در این پارک انجام می شوند. حیات وحش متنوع از بزهای کوهی تا خرس های گریزلی نیز از جاذبه های این پارک ملی هستند. گردشگران جذب رودهای زلال و درخشان، مراتع وحشی و آبشارهایی می شوند که واقعا نفس را در سینه حبس می کنند.

مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

ساحل شیشه ای، پارک ایالتی مک کراچر، کالیفرنیا

ساحل شیشه ای یکی از جذابترین سواحل این منطقه هست، ولی داستان جالبی ندارد. ساحل شیشه ای در پارک مک کراچر در کالیفرنیا قرار دارد. متاسفانه این ساحل در نتیجه سال ها جمع آوری زباله در یک منطقه ساحلی در نزدیکی بخش شمالی شهر ایجاد شده است هست. گردشگران تابستان ها از این ساحل لذت می برند و هر سال ده ها هزار نفر جهت دیدار از آن می آیند. متاسفانه سنگ های شیشه ای این ساحل در حال کم کردن هستند.

ایالات متحده آمریکا ممکن است از نظر تکنولوژی پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا باشند، ولی شگفت انگیزترین مکان‌های طبیعی را دارند که نه تنها چشم انداز آن را قشنگ می‌کنند

یادبود ملی ماسه های سفید در نیومکزیکو

یادبود ملی ماسه های سفید به خاطر ماسه های سفیدش مشهور هست. همان طور که از نامش پیداست منظره زیبای آن به طور کامل از کریستال های گچی سفید و تپه های ماسه ای تشکیل شده است و منطقه ای به مساحت ۷۱۰ کیومتر مربع را پوشش می دهد. این منطقه در سال ۱۸۹۸ به یک پارک ملی تبدیل شد. بازدیدکنندگان و گردشگران می توانند در تمام طول سال حتی در هوای بسیار گرم از این پارک لذت ببرند و روی تپه های آن به آسانی راه بروند، لیکن گچ اصلا گرما را جذب نمی کند.

مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

چشمه بزرگ منشوری در یلوستون، وایومینگ

چشمه بزرگ منشوری، بزرگترین چشمه آب گرم آمریکا و سومین چشمه بزرگ آب گرم در دنیا هست. این چشمه به علت رنگ آمیزی قشنگی که دارد این نام را گرفته است و رنگ های رنگین کمان را از قرمز تا آبی به نمایش می گذارد. در سال ۱۸۳۹ قطر این چشمه ۹۰ متر اندازه گیری شد و بعد ها در سال ۱۸۷۰ قطر آن به ۱۵ متر رسیده بود.

استخر طبیعی همیلتون، تگزاس

این استخر طبیعی جهت یک سفر تابستانی رویایی، فوق العاده هست. استخر هملیتون عالی ترین استخر طبیعی است که یک آبشار ۴.۵ متری و یک زیستگاه طبیعی و حفاظت شده است ۹۴ هکتاری همراه با استخری به رنگ سبز یشمی دارد. در دهه ۱۹۶۰ بازدیدکنندگان و ساکنان آستین جهت شنا به این منطقه می آمدند. این استخر به علت نابودی طاق یک رودخانه زیرزمینی به علت فرسایش حدود هزار سال پیش شکل گرفته هست. این آب تصفیه شیمیایی نمی شود، ولی به طور منظم کنترل می شود.

چاه ژاکوب، ویمبرلی، تگزاس

چاه ژاکوب یک چشمه بی انتها در تگزاس است که از بستر سیپرس کریک جریان می یابد، جایی که غارهای عمودی آن حدود ۹ متر طول دارند. این چاه در شمال غربی ویمبرلی واقع شده است است و میانگین عمق آن ۳۶ متر هست. این غار به وسیله شماری از غواصان غار کشف شد و به عنوان استخری جهت شیرجه و غواصی به کار می رود.

آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon)، آریزونا

آنتلوپ کنیون در آریزونا یک مکان فوق العاده مشهور جهت عکاسی و تماشاست. آنتلوپ کنیون با گردشگران زیادی که جذب می کند یکی از منابع کسب و کار به شمار می رود. دسترسی به این مکان بسیار ساده هست، لیکن نیاز نیست از هیچ جایی اوج بروید. پرتوهای خورشیدیی که از میان دیوارهای این دره عبور می کنند آن را تبدیل به یک پردیس زیبای زمینی کرده اند. آنتلوپ به وسیله یک دختر چوپان در سال ۱۹۳۱ کشف شد. خانواده او هنوز هم به آنتلوپ کنیون تور می برند.

پارک ملی حفره های کالزبد (Carlsbad Caverns) در نیومکزیکو

غارهای کالزبد در سال ۱۹۲۳ به عنوان یادبود ملی اعلام شدند و پارک ملی حفره های کالزبد در سال ۱۹۳۰ به وجود آمد. این غار ها نخستین بار در سال ۱۸۹۸ به وسیله پسری به نام جیم وایت کشف شدند. این پارک دو ورودی دارد و شما می توانید از ورودی طبیعی یا آسانسور استفاده کنید. هر دو ورودی بسیار جالب هستند.

دشت های گل لاله در دره اسکاگیت (Skagit)، واشنگتن

دره اسکاگیت تجسم کاملی از مادر محیط زیست هست. هر سال فستیوالی در شمال غربی واشنگتن برگزار می شود که قشنگی گل های لاله را در این منطقه به نمایش گذاشته و بیش از یک میلیون نفر را از سراسر دنیا جذب می کند. این دره در ماه آپریل از هر لحظه شلوغ تر است.

گرند کنیون، آریزونا

گرند کنیون یک دره شیبدار در ایالت آریزونا هست. این دره ۳۶۵ کیلومتر طول و ۲۹ کیلومتر عرض دارد. گرند کنیون یک دره رودخانه ای در فلات کلرادو هست. این دره از لحاظ جغرافیایی جالب توجه هست، لیکن مرز سنگ های قدیمیبه قشنگی در دیواره های آن نمایش داده شده است اند. آب و هوای گرند کنیون با توجه به تغییرات ارتفاع متغیر هست. به این معنی که دما در تمام طول سال به طور گسترده ای عوض کردن می کند. گرند کنیون عالی ترین هوا را در کل این کشور دارد و هر سال ۵ میلیون بازدیدکننده را به سوی خود جذب می کند.

دره یوسمیت (Yosemite)، کالیفرنیا

دره یوسمیت یک دره یخی است و در بخش غربی کالیفرنیای مرکزی قرار دارد. این دره حدود ۱۲ کیلومتر طول و ۹۰۰ تا ۱۰۵۰ متر عمق دارد. دره یوسمیت تنها یک درصد از مساحت کل پارک را مشمول بر می شود، جایی که زیاد بازدیدکنندگان می آیند و می مانند. کف مسطح دره مشمول بر جنگل و مراتع باز می شود که منظره خارق العاده ای از آبشار ها را به نمایش می گذارند. قدیمی ترین صخره ها ۱۱۴ میلیون سال قدمت دارند. این دره از نظر بیولوژیکی منحصربفرد است و ۴۰۰ گونه کل متفاوت و هزاران گونه حشره دارد.

معدن نایکا در مکزیک

معدن نایکا در چیواوا در مکزیک قرار دارد. این معدن مشمول بر کریستال های عظیم سلنیت می شود. غار کریستالی حدود ۳۰۰ متر عمق دارد. هم چنین غار شمشیر در معدن نایکا دارای کریستال های گچی است که تنها یک متر طول دارند. بیشترین دمای ثبت شده است در این غار ۵۸ درجه سانتیگراد با رطوبت ۹۹ % بوده هست، ترکیبی که می تواند موجب خفگی شود. به همین علت جهت کار در این معدن باید لباس های خاص و مخزن اکسیژن به همراه داشته باشید. این غار ها به روی عموم بسته هستند.

گلنریو (Glenrio) در نیومکزیکو

گلنریو در نیومکزیکو واقع شده است است و به علت موقیتش در مرز نیومکزیکو و تگزاس بعضی از جالبترین شیوه های کسب و کار را دارد. گلنریو شهر کوچکی بود که حول خطوط راه آهنی که از آنجا عبور می کرد شکل گرفت. در حال حاضر ترافیکی که از این شهر عبور می کرد کم کردن یافته و مردم شروع به تخلیه آن کرده اند که گلنریو را به شهر ارواح تبدیل کرده است.

برترین ها

واژه های کلیدی: استخر | طبیعی | آمریکا | گرند کنیون | اخبار گوناگون

مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

مکان هایی که باور نمی کنید در آمریکا وجود داشته باشند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz